18 września 2016

Terapia manualna Kaltenborn – Evjenth

Terapia manualna Kaltenborn – Evjenth

Terapia ta została opracowana przez norweskich fizjoterapeutów (Freddy Kaltenborn i Olaf Evjenth) w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Jest to kompleksowa metoda pracy z pacjentem  z problemami w obrębie narządu ruchu, opierająca swoje podstawy na biomechanice. W metodzie tej wykorzystujemy techniki na wszystkich elementach narządu ruchu (stawy,więzadła, ścięgna, mięśnie).

Głównym założeniem jest twierdzenie, że najważniejszą i pierwotną przyczyną zaburzeń jest upośledzenie ruchu w stawie, które powoduje następstwa w innych składowych narządu ruchu.

Pierwszym i podstawowym elementem terapii jest dokładnie wywiad i badanie (biomechaniczna i funkcjonalna ocena) pacjenta w poszukiwaniu przyczyn dolegliwości.

Następnie prowadzimy ukierunkowane leczenie, stosując odpowiednio dobrane techniki w zależności czy pracujemy z mięśniem, stawem czy strukturą nerwu.

Celem leczenia jest przywrócenie i utrzymanie prawidłowej pracy stawów i tkanek miękkich znajdujących się wokół.

Terapia wg Kaltenborn’a i Evjenth’a pozwala na skuteczne leczenie pacjentów z pourazowymi dysfunkcjami w obrębie kręgosłupa i stawów obwodowych, z problemami wynikającymi ze  zmian zwyrodnieniowych i innych schorzeń ortopedycznych.

Zobacz także
Szybki kontakt!
+
Wyślij!