Fizjoterapia dla aktywnych

urazy sportowe rehabilitacja

Fizjoterapia dla aktywnych

To często konieczność, aby ciało utrzymać w najlepszej formie. Sport to zdrowie, jednak czasem wiąże się z kontuzjami. Urazy sportowe i rehabilitacja, pomagająca wrócić do ulubionej dyscypliny, to pojęcia doskonale znane każdemu kto zajmuje się sportem wyczynowo, ale również amatorsko. Problem znany jest również specjalistom z Filii CKR Warszawa Praga Południe. Na czym polega taka fizjoterapia dla aktywnych i gdzie szukać pomocy?

 

Fizjoterapia Warszawa Praga Południe, czyli im bliżej tym lepiej

Szukając fizjoterapeuty zajmującego się rehabilitacją sportowców należy wziąć pod uwagę szereg różnych czynników, takich jak doświadczenie, renoma, a nawet cena. Często zapominamy jednak o jednej z najważniejszych kwestii, czyli o lokalizacji. Osoby cierpiące na skutek urazów sportowych mają zwykle ograniczoną mobilność, więc jazda na drugi koniec miasta mija się z celem. Nasza oferta jest zatem idealna dla mieszkańców dzielnicy Praga Południe w Warszawie.

 

Urazy sportowe rehabilitacja

Uprawianie jednej dyscypliny sportu wiąże się z ciągłym nadwyrężaniem tych samych mięśni, które podczas ćwiczeń pracują częściej niż inne. Jest to zjawisko na tyle powszechne, że niektóre schorzenia noszą nazwę związaną z grupą sportowców, których dotyka najczęściej np. łokieć tenisisty. Rozwiązaniem jest rehabilitacja, która nie tylko pomoże ukoić ból, ale również przyzwyczaić mięśnie do danego wzorca ruchu, by zapobiec kontuzjom w przyszłości. W wielu przypadkach rehabilitacja taka jest nieunikniona. Nie musi jednak wiązać się z czymś nieprzyjemnym. Urazy sportowe, rehabilitacja to słowa, które nie muszą kojarzyć się negatywnie. Należy jednak wybrać dobrego fizjoterapeutę. W Filii Warszawa Praga Południe prowadzimy fizjoterapię dostosowaną do indywidualnych potrzeb osób aktywnych, uprawiających sport amatorsko i wyczynowo. Nasi specjaliści są również miłośnikami sportu i z doświadczenia znają wiele problemów z jakimi zmagają się inni sportowcy.

 

Powrót do sportu, czyli fizjoterapia dla aktywnych a cel

 Ludzie aktywni często obawiają się, że urazy sportowe mogą przekreślić ich sportową karierę. Takie obawy są na szczęście w większości przypadków nieuzasadnione. Odpowiednia rehabilitacja potrafi być bardzo skuteczna. Dobry fizjoterapeuta wie jak ważne jest odzyskanie pełnej sprawności fizycznej dla każdej osoby blisko związanej ze sportem. Fizjoterapeuci z Filii Warszawa Praga Południe zawsze za cel fizjoterapii stawiają odzyskanie pełnej sprawności przez pacjenta i powrót do ulubionej dyscypliny sportowej. Ponadto, nauczą jak unikać urazów sportowych w przyszłości.

 

Fizjoterapia dla aktywnych – zadbaj o swoje ciało

 


Usługa dostępna w naszej filii:
tel.: 500-005-079
mail: majdanska@ckr.pl

Szybki kontakt!
+
Wyślij!